Ғалтакҳои гардиши кафшерии CR-60
✧ Муқаддима
Ротатори кафшери анъанавии 60-тоннагӣ як таҷҳизоти вазнин аст, ки барои дастгирӣ ва гардиши қисмҳои калони силиндрӣ ҳангоми раванди кафшер пешбинӣ шудааст. Дар ин ҷо шарҳи мухтасари хусусиятҳо, мушаххасот ва татбиқи он оварда шудааст:
Хусусиятҳои асосӣ
- Иқтидори боркунӣ:
- Барои борбардории то 60 тонна тарҳрезӣ шудааст, ки онро барои истифода дар саноати вазнин мувофиқ мегардонад.
- Роллерҳои чархзананда:
- Одатан аз ду ғалтаки барқӣ иборат аст, ки гардиши идорашавандаи қисми корӣ-ро таъмин мекунанд.
- Фосилаи ғалтаки танзимшаванда:
- Он имкон медиҳад, ки қубурҳои андоза ва дарозии гуногунро истифода баред.
- Назорати суръат:
- Бо назорати суръати тағйирёбанда барои танзими дақиқи суръати гардиш муҷаҳҳаз шудааст, ки сифати кафшерро беҳтар мекунад.
- Сохтмони мустаҳкам:
- Аз масолеҳи баландқувват сохта шудааст, ки ба борҳои вазнин тоб меорад ва устувориро таъмин мекунад.
- Хусусиятҳои бехатарӣ:
- Механизмҳои бехатарӣ, аз қабили муҳофизат аз изофаборӣ, тугмаҳои қатъи фаврӣ ва пойгоҳҳои устувор барои пешгирии чаппашавӣ, дар бар мегиранд.
Мушаххасот
- Иқтидори боркунӣ:60 тонна
- Диаметри ғалтак:Фарқият дорад, аксар вақт тақрибан 200-400 мм
- Суръати гардиш:Одатан танзимшаванда, аз чанд миллиметр то якчанд метр дар як дақиқа
- Таъмини нерӯ:Одатан аз ҷониби муҳаррикҳои барқӣ кор мекунад; хусусиятҳо метавонанд вобаста ба истеҳсолкунанда фарқ кунанд
Барномаҳо
- Сохтмони лӯла:Дар саноати нафт ва газ барои кафшери қубурҳои калон истифода мешавад.
- Сохтани зарф:Барои сохтмон ва кафшер кардани зарфҳои калони нигоҳдорӣ ва зарфҳои фишор беҳтарин аст.
- Киштисозӣ:Дар саноати киштисозӣ барои кафшери қисмҳои корпус ва дигар қисмҳои калон кор мекунад.
- Истеҳсоли мошинҳои вазнин:Дар истеҳсоли мошинҳо ва таҷҳизоти калонҳаҷм истифода мешавад.
Фоидаҳо
- Сифати беҳтаршудаи кафшер:Гардиши мунтазами кафшер ба ноил шудан ба пайвандҳои якхела мусоидат мекунад.
- Баланд бардоштани самаранокӣ:Коркарди дастиро кам мекунад ва раванди кафшерро суръат мебахшад.
- Гуногунрангӣ:Бо усулҳои гуногуни кафшер, аз ҷумла кафшери камони зериобӣ, MIG, TIG ва кафшери камони зериобӣ, истифода бурдан мумкин аст.
Агар ба шумо маълумоти муфассалтар дар бораи моделҳои мушаххас, истеҳсолкунандагон ё дастурҳои амалиётӣ лозим бошад, лутфан пурсед!
✧ Мушаххасоти асосӣ
| Модел | Ғалтаки кафшерии CR-60 |
| Иқтидори гардиш | Ҳадди аксар 60 тонна |
| Боргирии иқтидори диск | Ҳадди аксар 30 тонна |
| Иқтидори боркунӣ-Idler | Ҳадди аксар 30 тонна |
| Андозаи зарф | 300~5000мм |
| Роҳи танзим | Танзими болт |
| Қувваи гардиши муҳаррик | 2*2.2 кВт |
| Суръати гардиш | 100-1000мм/дақ |
| Назорати суръат | Драйвери басомади тағйирёбанда |
| Чархҳои ғалтакдор | Маводи пӯлод |
| Андозаи ғалтак | Ø500*200мм |
| Шиддат | 380V±10% 50Hz 3фаза |
| Системаи идоракунӣ | Сими идоракунии дурдаст 15 м |
| Ранг | Фармоишӣ |
| Кафолат | Як сол |
| Сертификатсия | CE |
✧ Хусусият
1. Мавқеи танзимшавандаи ғалтак барои танзими ғалтакҳо байни корпуси асосӣ хеле муфид аст, то ғалтакҳои диаметри гуногунро дар болои ҳамон ғалтакҳо бидуни харидани ғалтаки қубури андозаи дигар танзим кардан мумкин бошад.
2. Таҳлили фишор дар ҷисми сахт барои санҷиши қобилияти борбардории чаҳорчӯбае, ки вазни қубурҳо аз он вобаста аст, гузаронида шуд.
3. Дар ин маҳсулот ғалтакҳои полиуретанӣ истифода мешаванд, зеро ғалтакҳои полиуретанӣ ба вазн тобоваранд ва метавонанд сатҳи қубурҳоро аз харошидан ҳангоми ғелондан муҳофизат кунанд.
4. Механизми сӯзанӣ барои сӯзан кардани ғалтакҳои полиуретанӣ дар чаҳорчӯбаи асосӣ истифода мешавад.
5. Тахтачаи танзимшаванда барои танзими баландии чаҳорчӯбаи сахт мувофиқи ниёз ва талаботи кафшери қубур ва мувофиқи сатҳи роҳатии кафшергар истифода мешавад, то он устувории ҳадди аксарро таъмин кунад.
✧ Бренди қисмҳои эҳтиётӣ
1. Драйвери басомади тағйирёбанда аз бренди Danfoss / Schneider аст.
2. Гардиши гардиш ва гардиш Моторҳо бренди Invertek / ABB мебошанд.
3. Унсурҳои электрикӣ бренди Schneider мебошанд.
Ҳамаи қисмҳои эҳтиётиро дар бозори маҳаллии корбари ниҳоӣ ба осонӣ иваз кардан мумкин аст.
✧ Системаи идоракунӣ
1. Қуттии идоракунии дурдасти дастӣ бо дисплейи суръати гардиш, гардиш ба пеш, гардиши баръакс, хам кардан ба боло, хам кардан ба поён, чароғҳои барқӣ ва функсияҳои "Қатъи фаврӣ".
2. Шкафи асосии барқӣ бо гузариши барқ, чароғҳои барқӣ, ҳушдор, функсияҳои аз нав танзимкунӣ ва функсияҳои қатъи фаврӣ.
3. Педали пой барои назорат кардани самти гардиш.
4. Мо инчунин як тугмаи иловагии қатъи фаврӣ дар тарафи бадани мошин илова мекунем, ки ин кафолат медиҳад, ки кор метавонад мошинро бори аввал пас аз рух додани ягон садама боздорад.
5. Ҳамаи системаи назоратии мо бо тасдиқи CE барои бозори Аврупо.










