Пойгиркунаки кафшери гардиши қубурҳои гидравликии бардоранда 2 тонна бо чанги 3 ҷоғӣ
✧ Муқаддима
Позиционери кафшери гардиши қубурҳои бардошташавандаи гидравликӣ дастгоҳи махсусгардонидашудаест, ки дар амалиёти кафшерӣ барои ҷойгиркунӣ ва гардиши қубурҳо ё қисмҳои силиндрӣ барои кафшер истифода мешавад. Он механизмҳои бардошташавандаи гидравликиро барои бардоштан ва дастгирӣ кардани қубур, инчунин имконоти гардишро барои гардиши назоратшаванда ҳангоми раванди кафшер дар бар мегирад.
Инҳоянд баъзе хусусиятҳо ва хусусиятҳои асосии ҷойгиркунии кафшери гардиши қубури гидравликии болобардор:
- Механизми бардоштани гидравликӣ: Позиционер бо силиндрҳои гидравликӣ ё домкратҳои гидравликӣ муҷаҳҳаз шудааст, ки қувваи бардоштанро барои баланд кардан ва дастгирӣ кардани қубур таъмин мекунанд. Системаи гидравликӣ имкон медиҳад, ки баландии қубур дақиқ назорат ва танзим карда шавад.
- Системаи фишурдани қубур: Позиционер одатан системаи фишурданро дар бар мегирад, ки ҳангоми кафшер қубурро дар ҷои худ мустаҳкам нигоҳ медорад. Ин устувориро таъмин мекунад ва ҳангоми гардиш аз ҳаракат ё лағжиш пешгирӣ мекунад.
- Қобилияти гардиш: Позиционер имкон медиҳад, ки гардиши назоратшавандаи қубур анҷом дода шавад ва дастрасии осон ба мавқеъҳо ва кунҷҳои гуногуни кафшерӣ таъмин карда шавад. Суръат ва самти гардишро вобаста ба талаботи кафшер танзим кардан мумкин аст.
- Мавқеъгирии танзимшаванда: Мавқеъгузор аксар вақт дорои хусусиятҳои танзимшаванда, аз қабили майл, баландӣ ва ҳамоҳангсозии меҳвари гардиш мебошад. Ин танзимҳо имкон медиҳанд, ки қубур дақиқ ҷойгир карда шавад ва дастрасии беҳтаринро барои кафшер аз ҳама тарафҳо таъмин намояд.
- Системаи идоракунӣ: Позиционер метавонад системаи идоракуние дошта бошад, ки ба операторон имкон медиҳад, ки суръати бардоштан, гардиш ва дигар параметрҳоро танзим кунанд. Ин назорати дақиқро бар раванди кафшер таъмин мекунад.
Позиционерҳои кафшери гардиши қубурҳои гидравликӣ одатан дар соҳаҳо ба монанди нафт ва газ, сохтмони қубурҳо ва истеҳсолот истифода мешаванд. Онҳо махсусан барои кафшери қубурҳои диаметри калон ё қисмҳои силиндрӣ, ба монанди қубурҳо, зарфҳои фишордор ва зарфҳои нигоҳдорӣ тарҳрезӣ шудаанд.
Ин мавқеъгирҳо самаранокӣ ва бехатарии амалиёти кафшерро тавассути таъмини дастгирии устувор, гардиши назоратшаванда ва дастрасии осон ба ҳама паҳлӯҳои кор беҳтар мекунанд. Механизми бардоштани гидравликӣ имкон медиҳад, ки ҷойгиркунии дақиқ ва танзими баландиро таъмин кунад, дар ҳоле ки қобилияти гардиш ба кафшергарон имкон медиҳад, ки кафшерҳои мунтазам ва босифатро ба даст оранд.
✧ Мушаххасоти асосӣ
| Модел | EHVPE-20 |
| Иқтидори гардиш | Ҳадди аксар 2000 кг |
| Диаметри миз | 1000 мм |
| Роҳи бардоштан | Силиндрҳои гидравликӣ |
| Силиндрҳои бардоранда | Як силиндр |
| Зарбаи марказии бардоранда | 600~1470 мм |
| Роҳи гардиш | Мотордор 1.5 кВт |
| Роҳи хамшавӣ | Силиндрҳои гидравликӣ |
| Силиндрҳои каҷшаванда | Як силиндр |
| Кунҷи майл | 0~90° |
| Роҳи назорат | Идоракунии дастии дурдаст |
| Калиди пой | Бале |
| Шиддат | 380V±10% 50Hz 3фаза |
| Системаи идоракунӣ | Сими идоракунии дурдаст 8м |
| Ранг | Фармоишӣ |
| Кафолат | Як сол |
| Имконот | Патрон |
✧ Бренди қисмҳои эҳтиётӣ
Барои тиҷорати байналмилалӣ, Weldsuccess аз тамоми брендҳои машҳури қисмҳои эҳтиётӣ истифода мебарад, то кафолат диҳад, ки ротаторҳои кафшерӣ муддати тӯлонӣ кор мекунанд. Ҳатто қисмҳои эҳтиётӣ, ки пас аз солҳо вайрон мешаванд, корбари ниҳоӣ низ метавонад қисмҳои эҳтиётиро дар бозори маҳаллӣ ба осонӣ иваз кунад.
1. Тағйирдиҳандаи басомад аз бренди Damfoss аст.
2. Мотор аз бренди Invertek ё ABB аст.
3. Унсурҳои электрикӣ бренди Schneider мебошанд.
✧ Системаи идоракунӣ
1. Одатан, ҷойгиркунандаи кафшер бо қуттии идоракунии дастӣ ва тугмаи пой.
2. Бо як қуттии дастӣ, коргар метавонад функсияҳои гардиши ба пеш, гардиши баръакс, қатъи фавриро идора кунад ва инчунин нишондиҳандаи суръати гардиш ва чароғҳои барқро дошта бошад.
3. Ҳамаи шкафҳои электрикии кафшерӣ аз ҷониби худи Weldsuccess Ltd истеҳсол шудаанд. Унсурҳои асосии барқӣ ҳама аз Schneider мебошанд.
4. Баъзан мо ҷойгиркунии кафшерро бо идоракунии PLC ва қуттиҳои фишанги RV анҷом додем, ки онҳоро бо робот низ якҷоя кор кардан мумкин аст.
✧ Пешрафти истеҳсолот
Ҳамчун истеҳсолкунанда, мо ротаторҳои кафшерро аз рӯи буридан, кафшер кардан, коркарди механикӣ, пармакунии сӯрохиҳо, васлкунӣ, рангкунӣ ва санҷиши ниҳоӣ истеҳсол мекунем.
Бо ин роҳ, мо тамоми равандҳои истеҳсолиро тибқи системаи идоракунии сифати ISO 9001:2015 назорат хоҳем кард. Ва кафолат медиҳем, ки муштарии мо маҳсулоти босифатро дастрас хоҳад кард.
✧ Лоиҳаҳои қаблӣ










