Позиционери кафшери 20-тоннагӣ
✧ Муқаддима
Позиционери кафшери 20-тоннагӣ як таҷҳизоти вазнин аст, ки дар амалиёти кафшерӣ барои ҷойгиркунӣ ва гардиши қисмҳои калон ва вазнин истифода мешавад. Он барои коркарди қисмҳои вазни то 20 тонна пешбинӣ шудааст, ки устуворӣ, ҳаракати назоратшаванда ва ҷойгиркунии дақиқро ҳангоми равандҳои кафшер таъмин мекунад.
Инҳоянд баъзе хусусиятҳо ва хусусиятҳои асосии позиционери кафшерии 20-тоннагӣ:
Иқтидори борбардорӣ: Позиционер қодир аст қисмҳои кориро бо иқтидори максималии 20 тонна дастгирӣ ва гардиш кунад. Ин онро барои коркарди ҷузъҳои калон ва вазнин, ба монанди зарфҳои фишор, зарфҳо ва қисмҳои мошинҳои вазнин мувофиқ мегардонад.
Сохти мустаҳкам: Позиционери кафшерӣ аз масолеҳи вазнин ва чаҳорчӯбаи мустаҳкам сохта шудааст, то устуворӣ ва устувориро дар зери бори қисмати корӣ таъмин намояд. Ин хусусиятҳо ба монанди таҳкурсии мустаҳкамшуда, подшипникҳои вазнин ва ҷузъҳои сохтории баландқувватро дар бар мегирад.
Имкониятҳои ҷойгиркунӣ: Позиционери кафшерии 20-тоннагӣ одатан хусусиятҳои пешрафтаи ҷойгиркуниро, аз қабили хам кардан, гардиш ва танзими баландӣ, пешниҳод мекунад. Ин танзимҳо имкон медиҳанд, ки қисмати корӣ беҳтарин ҷойгир карда шавад ва кафшери самаранок ва дақиқро таъмин намояд.
Идоракунии гардиш: Позиционер дорои системаи идоракунӣ мебошад, ки ба операторон имкон медиҳад суръати гардиш ва самти қисми корро дақиқ назорат кунанд. Ин сифати якхела ва якхелаи кафшерро дар тӯли раванд таъмин мекунад.
Хусусиятҳои бехатарӣ: Бехатарӣ як нуктаи муҳим барои таҷҳизоти кафшери вазнин аст. Позиционери кафшери 20-тоннагӣ метавонад дорои хусусиятҳо ба монанди муҳофизат аз изофаборӣ, механизмҳои қатъи фаврӣ ва қулфҳои бехатарӣ барои ҳифзи оператор ва таҷҳизот ҳангоми кор бошад.
Манбаи боэътимоди барқ: Вобаста аз тарҳи мушаххас, позиционери кафшерии 20-тоннагӣ метавонад бо гидравликӣ, электрикӣ ё якҷоякунии системаҳо кор кунад, то моменти зарурӣ ва дақиқии гардиши қисмҳои вазнинро таъмин кунад.
Позиционери кафшерии 20-тоннагӣ одатан дар соҳаҳо ба монанди киштисозӣ, истеҳсоли мошинҳои вазнин, истеҳсоли зарфҳои фишорӣ ва лоиҳаҳои сохтмонии калонҳаҷм истифода мешавад. Он имкон медиҳад, ки кафшери самаранок ва дақиқи ҷузъҳои вазнин анҷом дода шавад ва ҳосилнокӣ ва сифати кафшер беҳтар карда шавад.
✧ Мушаххасоти асосӣ
| Модел | AHVPE-20 |
| Иқтидори гардиш | Ҳадди аксар 20000 кг |
| Диаметри миз | 2000 мм |
| Танзими баландии марказӣ | Дастӣ бо болт / гидравликӣ |
| Мотори гардишкунанда | 4 кВт |
| Суръати гардиш | 0.02-0.2 чархзанӣ дар як дақиқа |
| Мотори каҷшаванда | 4 кВт |
| Суръати майл кардан | 0.14 чархзанӣ |
| Кунҷи майл | 0~90°/ 0~120°дараҷа |
| Масофаи максималии эксцентрикӣ | 200 мм |
| Масофаи максималии ҷозиба | 400 мм |
| Шиддат | 380V±10% 50Hz 3фаза |
| Системаи идоракунӣ | Сими идоракунии дурдаст 8м |
| Ранг | Фармоишӣ |
| Кафолат | 1 сол |
| Имконот | Патрон |
| Мизи уфуқӣ | |
| Позиционери гидравликии 3-меҳварӣ |
✧ Бренди қисмҳои эҳтиётӣ
Барои тиҷорати байналмилалӣ, Weldsuccess аз тамоми брендҳои машҳури қисмҳои эҳтиётӣ истифода мебарад, то кафолат диҳад, ки ротаторҳои кафшерӣ муддати тӯлонӣ кор мекунанд. Ҳатто қисмҳои эҳтиётӣ, ки пас аз солҳо вайрон мешаванд, корбари ниҳоӣ низ метавонад қисмҳои эҳтиётиро дар бозори маҳаллӣ ба осонӣ иваз кунад.
1. Тағйирдиҳандаи басомад аз бренди Damfoss аст.
2. Мотор аз бренди Invertek ё ABB аст.
3. Унсурҳои электрикӣ бренди Schneider мебошанд.
✧ Системаи идоракунӣ
1. Одатан, ҷойгиркунандаи кафшер бо қуттии идоракунии дастӣ ва тугмаи пой.
2. Бо як қуттии дастӣ, коргар метавонад функсияҳои гардиши ба пеш, гардиши баръакс, қатъи фавриро идора кунад ва инчунин нишондиҳандаи суръати гардиш ва чароғҳои барқро дошта бошад.
3. Ҳамаи шкафҳои электрикии кафшерӣ аз ҷониби худи Weldsuccess Ltd истеҳсол шудаанд. Унсурҳои асосии барқӣ ҳама аз Schneider мебошанд.
4. Баъзан мо ҷойгиркунии кафшерро бо идоракунии PLC ва қуттиҳои фишанги RV анҷом додем, ки онҳоро бо робот низ якҷоя кор кардан мумкин аст.
✧ Пешрафти истеҳсолот
Ҳамчун истеҳсолкунанда, мо ротаторҳои кафшерро аз рӯи буридан, кафшер кардан, коркарди механикӣ, пармакунии сӯрохиҳо, васлкунӣ, рангкунӣ ва санҷиши ниҳоӣ истеҳсол мекунем.
Бо ин роҳ, мо тамоми равандҳои истеҳсолиро тибқи системаи идоракунии сифати ISO 9001:2015 назорат хоҳем кард. Ва кафолат медиҳем, ки муштарии мо маҳсулоти босифатро дастрас хоҳад кард.
✧ Лоиҳаҳои қаблӣ







